Produkty a služby

Produkty a služby


 • SADROKARTÓNOVÉ SYSTÉMY

  Systémy využívajúce sadrokartón sú moderným prvkom súčastného stavebníctva a to najmä pre ich jednoduchú, rýchlu a cenovo výhodnú výstavbu. Prednosťou sadrokartónových systémov sú ich výborné akustické, protipožiarne a tepelno-technické vlastnosti. Konštrukcie, ktoré tvorí sadrokartón znižujú zaťaženie nosných konštrukcií, čím vznikajú nepriame úspory stavebných nákladov.

  viac..


 • KAZETOVÉ STROPY

  Sadrokartónové systémy suchej vnútornej výstavby sú určené pre širokú oblasť použitia pre montáž v interiéroch. Okrem iného je ich možné využiť na montáž sadrokartónových podhľadov, stropov a sadrokartónových podkrovných konštrukcií. Sadrokartónové konštrukcie obkladov stropov slúžia predovšetkým na zakrytie prípadných poškodených miest existujúceho sadrokartónového stropu alebo nahrádzajú omietku. Zavesené sadrokartónové podhľady navyše umožňujú zníženie stropu.

  viac..


 • AKUSTICKÉ PODHĽADY

  Aby sme dosiahli akustickú pohodu v obytnom a pracovnom prostredí, musí projektant pri návrhu deliacich konštrukcii zohľadniť nielen ich vhodnú polohu v konštrukčnom systéme budovy, ale aj ich zvukoizolačné vlastnosti. Z hľadiska stavebnej akustiky môžeme konštatovať, že nepriezvučnosť akusticky jednoduchých konštrukcii (napr. železobetón, tehlové murivo) môžeme zlepšovať buď zvyšovaním ich plošnej hmotnosti, alebo pristavaním iných konštrukcii.Zvyšovanie plošnej hmotnosti homogénneho muriva je možné len zväčšovaním jeho hrúbky, čo spôsobuje zvyšovanie nákladov. Pristavovanie predsadených  stien suchou technológiou je síce praktické a kvalitné riešenie na zlepšenie nepriezvučnosti deliacich stien v objekte, ale nevylučuje  zo stavebného procesu zdĺhavé mokré technológie murovania a omietania

  viac..

   


 • PODKROVIA

  Prestavba nevyužitých podkrovných priestorov ponúka možnosti rozšírenia či získania nových obytných miestností. Zateplenie podkrovia je výborný spôsob ako rýchlo a lacno získať potrebné priestory na bývanie. Na zateplenie podkrovia je možné v sadrokartónových konštrukciách použiť aj Izoláciu Knauf Insulation ECOSE. Pri zateplovaní podkrovia je nutné zvážiť veľa aspektov, aby použité materiály (sadrokartónové dosky, izolácie . . .) spĺňali aj Energetické parametre.

  viac..

 •  


 • SADROKARTÓNOVÉ PRIEČKY

  Sadrokartónové systémy suchej vnútornej výstavby sú určené pre širokú oblasť využitia v interiéroch, a to tak v novostavbách, ako aj pri rekonštrukciách a pri opravách bytových, občianskych a priemyselných stavieb. Okrem iného je ich možné sadrokartónové systémy využiť aj na montáž sadrokartónových priečok a pre sadrokartónové obklady stien.

  viac..